Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Chleb nasz powszedni. Ale jaki?

32 uczestników spotkania Klubu Zdrowia w Chrzanowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) wzięło udział 16 lutego w niezwykle ciekawym programie. Zaproszony prelegent, promotor zdrowia Marek Kroczyk mówił na temat znaczenia zbóż w odżywianiu.

Jak się okazuje, biała mąka, która wydaje się być zdobyczą cywilizacji, jest w produktem wyjałowionym z witamin, mikroelementów i błonnika. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest chęć zwiększenia jej trwałości. Informacja ta niezwykle zaskoczyło uczestników spotkania.

Tych oraz wielu innych ciekawych rzeczy na temat mąki można było dowiedzieć się podczas wykładu Największy skandal zbożowy. Była możliwość dyskusji i zadawania pytań.

Jak zwykle na klubowiczów czekała też degustacja - tym razem chleba domowego wypieku i pasty z zielonej soczewicy. Przeprowadzano też pomiary: tkanki tłuszczowej, wody w organiźmie, cukru we krwi, ciśnienia tętniczego i pojemności płuc.

– Dzięki założeniu imiennych kart badań każdy z uczestników może co miesiąc poddać się bezpłatnym badaniom i obserwować ich wyniki – podkreśla Bogdan Tobera, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytaywnej (ChSCh) w Chrzanowie.

Kluby Zdrowia prowadzone przez filie ChSCh w całym kraju cieszą się popularnością jako cenna forma profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Spotkania w Chrzanowie odbywają się w domu kultury, przy ul. Broniewskiego 4.   

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij