Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

Chleb nasz powszedni. Ale jaki?

23.02.2011, Kluby zdrowia

32 uczestników spotkania Klubu Zdrowia w Chrzanowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) wzięło udział 16 lutego w niezwykle ciekawym programie. Zaproszony prelegent, promotor zdrowia Marek Kroczyk mówił na temat znaczenia zbóż w odżywianiu.

Jak się okazuje, biała mąka, która wydaje się być zdobyczą cywilizacji, jest w produktem wyjałowionym z witamin, mikroelementów i błonnika. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest chęć zwiększenia jej trwałości. Informacja ta niezwykle zaskoczyło uczestników spotkania.

Tych oraz wielu innych ciekawych rzeczy na temat mąki można było dowiedzieć się podczas wykładu Największy skandal zbożowy. Była możliwość dyskusji i zadawania pytań.

Jak zwykle na klubowiczów czekała też degustacja - tym razem chleba domowego wypieku i pasty z zielonej soczewicy. Przeprowadzano też pomiary: tkanki tłuszczowej, wody w organiźmie, cukru we krwi, ciśnienia tętniczego i pojemności płuc.

– Dzięki założeniu imiennych kart badań każdy z uczestników może co miesiąc poddać się bezpłatnym badaniom i obserwować ich wyniki – podkreśla Bogdan Tobera, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytaywnej (ChSCh) w Chrzanowie.

Kluby Zdrowia prowadzone przez filie ChSCh w całym kraju cieszą się popularnością jako cenna forma profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Spotkania w Chrzanowie odbywają się w domu kultury, przy ul. Broniewskiego 4.   

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij