Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Chrzanów: 15 porad, jak utrzymać wagę

Według danych IASO (International Association for the Study of Obesity, Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań nad Otyłością) ponad 60% mężczyzn i ponad 50% kobiet w Polsce ma problem z utrzymaniem prawidłowej wagi. Jak zapobiec temu problemowi, dowiemy się na majowym spotkaniu Klubu Zdrowia w Chrzanowie.

– Utrzymanie wagi to trudna sprawa. Prawie 90% osób po zrzuceniu zbędnych kilogramów z czasem wraca do poprzedniej wagi, a nawet przybiera – mówi Jarosław Woźniak, prelegent na najbliższych zajęciach chrzanowskiego klubu prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). – Kluczem są dobre nawyki dotyczące odżywiania, ruchu. To także kwestia psychiki, naszego nastawienia.

Według danych IASO prawie 30% kobiet ma problemy z nadwagą, a ponad 23% z nich jest otyła. Problem nadwagi dotyczy 40% mężczyzn, a otyłości „jedynie” 20% z nich. Dane te dotyczą osób powyżej 20. roku życia. Otyłość to także problem wśród dzieci i młodzieży. Skala zjawiska jest ogromna.

– Warto przyjść na spotkanie, poznać ludzi, którzy dążą do tego samego, wymienić się doświadczeniami, zobaczyć, jak inni dbają o siebie, jakie mają zwyczaje – zachęca prelegent. – Każdy uczestnik na koniec spotkania otrzyma w formie papierowej 15 porad, jak utrzymać i kontrolować wagę.

W programie oprócz ciekawej prelekcji będzie możliwość zmierzenia ciśnienia, pojemności płuc, obliczenia BMI (Body Mass Index – wskaźnika masy ciała) oraz skorzystania z degustacji zdrowych potraw. Organizatorzy przewidzieli możliwość zakupu literatury o tematyce zdrowotnej.

Najbliższe spotkanie chrzanowskiego klubu, pt. Jak kontrolować wagę, we wtorek, 21 maja, o godzinie 18 w MOKSiR (sala nr 33), przy ul. Broniewskiego 4. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o tematyce zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij