Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

Chrzanów: abstynencja przyjacielem portfela

25.11.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Chrzanowska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Balinie 19-23 listopada przeprowadzili w Chrzanowie akcję antynikotynową „W ciągu 5 dni rzucisz palenie”. Dzięki przedsięwzięciu pięć osób rozstało się z papierosami.

Zajęcia odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Ci, którzy dotrwali do ostatniego, piątego spotkania sukcesem zakończyli swój udział w akcji.

Papierosy pali około 10 milionów Polaków. Ten zgubny nałóg jest przyczyną wielu chorób, m.in. zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc i krtani, a także przyspiesza rozwój miażdżycy.

– Trzeciego dnia zaprosiliśmy trzech uczestników akcji „W ciągu 5 dni rzucisz palenie”, która odbyła się w marcu 2012 roku – mówi Tadeusz Mamica, jeden z prelegentów. – Otrzymali oni dyplomy ukończenia kursu i trwania w abstynencji. Wydali oni dobre świadectwo o skuteczności kursu. Jedna z uczestniczek, która paliła przez 42 lata stwierdziła, iż to, że nie pali, to chyba jakiś cud, bo tyle razy próbowała i nie wychodziło. Od marca zaoszczędziła 3,7 tys. zł i w nagrodę kupiła sobie wkład do kominka, o którym marzyła.

To czy rzucimy palenie czy nie zależy m.in. od naszej motywacji, ale także od znajomości praktycznych sposobów na przezwyciężenie ciągu nikotynowego. O tym wszystkim mówili prelegenci na listopadowych zajęciach zorganizowanych w kilka dni po Światowym Dniu Rzucania Palenia.

Akcje „W ciągu 5 dni rzucisz palenie” organizowane są przez wiele filii ChSCh w całym kraju. Szacuje się, że przeciętnie 60-80% ich uczestników rozstaje się z papierosami.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij