Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Chrzanów: aktywność dla zdrowia

Jedynie niewielki odsetek dorosłych kobiet i mężczyzn w Polsce (3-10%) regularnie uprawia jakiś sport. Tymczasem aktywność fizyczna to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia. Jest ona ważniejsza nawet od właściwej diety. Więcej na ten temat dowiemy się już w najbliższy wtorek, na spotkaniu Klubu Zdrowia w Chrzanowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Ponad 90% naszego społeczeństwa prowadzi typowo siedzący tryb życia. Brak aktywności fizycznej to prosta droga do nadciśnienia, cukrzycy, otyłości i innych chorób cywilizacyjnych. O tym, że aktywność fizyczna to najlepszy sposób na profilaktykę, opowie lek. med. Krzysztof Kubiak.

W programie spotkania oprócz ciekawej prelekcji organizatorzy przewidzieli także degustację zdrowej żywności, bezpłatne badania ciśnienia krwi, pojemności płuc, oraz BMI (indeks masy ciała). Zainteresowani tematem będą mogli dokonać zakupu literatury prozdrowotnej.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Chrzanowie odbędą się jak zawsze w MOKSiR, przy ul. Broniewskiego 4. Początek 16 kwietnia, o godzinie 18. Program jest współorganizowany z Burmistrzem Miasta Chrzanowa. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij