Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Chrzanów: cukrzycy można zapobiec

Cukrzyca jest jedną z najszybciej postępujących chorób cywilizacyjnych. O tym, jak jej zapobiec, dowiemy się na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Chrzanowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Wstęp wolny.

Październikowe zajęcia poprowadzi promotor zdrowia i specjalistka ds. żywienia Agata Radosh. Opowie ona uczestnikom spotkania o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą cukrzyca oraz o tym, w jaki sposób jej uniknąć. Rozróżniamy dwa typy cukrzycy. Cukrzyca typu 1 to choroba, której medycyna na obecnym stopniu rozwoju nie jest w stanie zapobiec. Najczęściej jest chorobą wrodzoną. Cukrzyca typu 2 (90% wszystkich przypadków cukrzycy) jest często nabyta. Można jej zapobiec, stosując zdrową dietę i pamiętając o aktywności fizycznej.

Najbliższe spotkanie chrzanowskiego klubu zdrowia odbędzie się we wtorek, 13 października w MOKSiR (sala nr 33) przy ul. Broniewskiego 4, o godzinie 18. W programie oprócz wykładu konkurs oraz degustacja zdrowej żywności.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij