Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Chrzanów: fenomen zielonych koktajli

Chcesz być zdrowy i silny? – Pij koktajl z pokrzywy! To nie żart, tylko temat najbliższego spotkania Klubu Zdrowia w Chrzanowie, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Zielone koktajle? To nic innego jak napoje przyrządzone z owoców, np. bananów, kiwi, truskawek, oraz zielonych warzyw, np. sałaty, kapusty włoskiej, naci selera czy pietruszki, szpinaku, szczawiu, ale też liści pokrzywy, młodej trawy, rzeżuchy, a nawet niektórych wodorostów. Co takiego cudownego jest w zielonych warzywach? Odpowiedź brzmi: chlorofil – „krew” roślin. Bardzo bogaty w żelazo, fosfor, magnez, potas, witaminy oraz białka.

Koktajle zawierające wszelkiego rodzaju zieleninę mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. M.in. oczyszczają organizm, zwiększają odporność, stanowią element profilaktyki nowotworowej… Lista zalet spożywania zielonych koktajli jest bardzo długa. O szczegółach, oraz o tym, jak i z czego je przygotowywać i kiedy spożywać, opowie prelegent Tomasz Moszkowicz.

Spotkanie Klubu Zdrowia w Chrzanowie poświęcone zielonym koktajlom odbędzie się już we wtorek, 21 stycznia, o godzinie 18 w MOKSiR przy ul. Broniewskiego 4.

Program jest współorganizowany z Burmistrzem Miasta Chrzanowa.

Wstęp bezpłatny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

red. jl

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij