Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

Chrzanów: fenomen zielonych koktajli

16.01.2014, Kluby zdrowia

Chcesz być zdrowy i silny? – Pij koktajl z pokrzywy! To nie żart, tylko temat najbliższego spotkania Klubu Zdrowia w Chrzanowie, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Zielone koktajle? To nic innego jak napoje przyrządzone z owoców, np. bananów, kiwi, truskawek, oraz zielonych warzyw, np. sałaty, kapusty włoskiej, naci selera czy pietruszki, szpinaku, szczawiu, ale też liści pokrzywy, młodej trawy, rzeżuchy, a nawet niektórych wodorostów. Co takiego cudownego jest w zielonych warzywach? Odpowiedź brzmi: chlorofil – „krew” roślin. Bardzo bogaty w żelazo, fosfor, magnez, potas, witaminy oraz białka.

Koktajle zawierające wszelkiego rodzaju zieleninę mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. M.in. oczyszczają organizm, zwiększają odporność, stanowią element profilaktyki nowotworowej… Lista zalet spożywania zielonych koktajli jest bardzo długa. O szczegółach, oraz o tym, jak i z czego je przygotowywać i kiedy spożywać, opowie prelegent Tomasz Moszkowicz.

Spotkanie Klubu Zdrowia w Chrzanowie poświęcone zielonym koktajlom odbędzie się już we wtorek, 21 stycznia, o godzinie 18 w MOKSiR przy ul. Broniewskiego 4.

Program jest współorganizowany z Burmistrzem Miasta Chrzanowa.

Wstęp bezpłatny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

red. jl

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij