Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Chrzanów: jak to jest z tym glutenem?

Na zachodzie coraz popularniejsza staje się dieta G-Free. Nietolerancja na gluten występuje u 1% populacji. Czy są zatem jakieś konkretne powody ku temu, aby „zdrowi” ludzie przechodzili na dietę bezglutenową? O tym już 15 kwietnia dowiemy się w Klubie Zdrowia w Chrzanowie prowadzonym przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Pod pojęciem „gluten” kryją się białka roślinne występujące przede wszystkim w ziarnach przenicy, żyta i jęczmienia. Na dietę bezglutenową przechodzi coraz więcej osób. To kolejny kulinarny trend zza oceanu czy mądry wybór? Początek zajęć Klubu Zdrowia w Chrzanowie we wtorek, 15 kwietnia, o godzinie 18 w chrzanowskim MOKSiR, przy ul. Broniewskiego 4 (sala 33). Wątpliwości na temat glutenu będzie rozwiewał Krzysztof Roszkowski, promotor zdrowia z wieloletnim doświadczeniem w zakresie poradnictwa dotyczącego stylu życia.

Dodatkiem do ciekawej prelekcji będzie degustacja zdrowej żywności oraz możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij