Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

Chrzanów: młodość – „magnetyczny” temat

20.05.2011, Kluby zdrowia

18 maja odbyło się kolejne już spotkanie Klubu Zdrowia w Chrzanowie, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Przyciągnęło ono uczestników interesującym tematem: Co zrobić, by wyglądać młodo i być zdrowym. Jak przekonywał zaproszony prelegent, promotor zdrowia Zenon Samborski, to, w jakiej jesteśmy formie, zależy przede wszystkim od nas.

„Zdrowie jest kwestią wyboru, a nie przypadku. Nasze codzienne decyzje wpływają na naszą kondycję. Złudzenie szczęścia dają uzależnienia takie jak palenie papierosów, picie alkoholu czy kawy oraz narkotyki. Trzymając się określonych reguł, będziemy zdrowsi” – to zasadnicze myśli ze środowego wykładu. Zenon Samborski mówił m.in. o zaleceniach zdrowotnych znanych od stuleci, zawartych już w Biblii. Pokrótce przedstawił osiem zasad zdrowego stylu życia: właściwa dieta, słońce, powietrze, woda, odpoczynek, wstrzemięźliwość, ruch, zaufanie. Odpowiadał też na pytania słuchaczy. Jak zwykle bowiem podczas spotkań klubowych doszło do dyskusji i wymiany doświadczeń. Tradycyjnie też dla smakoszy przygotowano degustację – tym razem masła orzechowego z chlebem orkiszowym. A zainteresowanym badaniami profilaktycznymi umożliwiono pomiar ciśnienia krwi.

W półtoragodzinnym spotkaniu wzięło udział 30 osób. Klub Zdrowia w Chrzanowie zaprasza co miesiąc, wstęp jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się w domu kultury, przy ul. Broniewskiego 4.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij