Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Chrzanów: młodość – „magnetyczny” temat

18 maja odbyło się kolejne już spotkanie Klubu Zdrowia w Chrzanowie, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Przyciągnęło ono uczestników interesującym tematem: Co zrobić, by wyglądać młodo i być zdrowym. Jak przekonywał zaproszony prelegent, promotor zdrowia Zenon Samborski, to, w jakiej jesteśmy formie, zależy przede wszystkim od nas.

„Zdrowie jest kwestią wyboru, a nie przypadku. Nasze codzienne decyzje wpływają na naszą kondycję. Złudzenie szczęścia dają uzależnienia takie jak palenie papierosów, picie alkoholu czy kawy oraz narkotyki. Trzymając się określonych reguł, będziemy zdrowsi” – to zasadnicze myśli ze środowego wykładu. Zenon Samborski mówił m.in. o zaleceniach zdrowotnych znanych od stuleci, zawartych już w Biblii. Pokrótce przedstawił osiem zasad zdrowego stylu życia: właściwa dieta, słońce, powietrze, woda, odpoczynek, wstrzemięźliwość, ruch, zaufanie. Odpowiadał też na pytania słuchaczy. Jak zwykle bowiem podczas spotkań klubowych doszło do dyskusji i wymiany doświadczeń. Tradycyjnie też dla smakoszy przygotowano degustację – tym razem masła orzechowego z chlebem orkiszowym. A zainteresowanym badaniami profilaktycznymi umożliwiono pomiar ciśnienia krwi.

W półtoragodzinnym spotkaniu wzięło udział 30 osób. Klub Zdrowia w Chrzanowie zaprasza co miesiąc, wstęp jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się w domu kultury, przy ul. Broniewskiego 4.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij