Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

Chrzanów: nordic walking pomoże prawie na wszystko

24.09.2012, Kluby zdrowia

Spacer z dwoma kijkami wystarczy, by uruchomić nie tylko dolne, ale i górne partie mięśni, poprawić krążenie krwi, obniżyć wagę ciała, wzmocnić mięśnie kręgosłupa, poprawić samopoczucie i kondycję. Do korzystania z nordic walking zachęcał ostatnio Klub Zdrowia w Chrzanowie prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).   

Zajęcia odbyły się 18 września. Prelegent Daniel Skwarek wygłosił wykład pt. Nordic walking – marsz po zdrowie. W jego trakcie wyjaśnił m.in., jak trzymać kijki i prawidłowo chodzić. Należy maszerować w sposób naturalny, barki powinny być luźne, zaś ręce i kijki muszą znajdować się w bliskim sąsiedztwie tułowia. Z kijkami chodzić może każdy, bez względu na wiek, dostosowując marsz do swojej kondycji.

Po wykładzie tradycyjnie odbyła się degustacja – tym razem pasty z czerwonej soczewicy – oraz badania – pomiar tkanki tłuszczowej i pojemności płuc.

Następne spotkanie już 16 października 2012 r., o godz.18, jak zawsze w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie (ul. Broniewskiego 4). Wkład pt. Profilaktyka chorób kręgosłupa wygłosi studentka fizjoterapii Dorota Bar.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

red. aw

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij