Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Chrzanów: odchudzaj się z głową!

Dwa przedsionki, dwie komory i masa naczyń. To nie zaplecze restauracji – tak wygląda nasze serce. O tym, co robić, by biło jak najdłużej, opowiadał na ostatnim spotkaniu Klubu Zdrowia w Chrzanowie dr Jacek Matter. W lutym dowiemy się, jak pomóc sercu, kontrolując wagę ciała.

Co robić, by najważniejszy mięsień w naszym ciele służył nam jak najdłużej? Po pierwsze – mówił dr Matter – zdrowe nawyki żywieniowe. Należy jeść z umiarem, w zupełności wystarczą trzy posiłki dziennie. Unikajmy podjadania między posiłkami. Warto też rozważyć przejście na dietę wegetariańską, która – jeśli jest właściwie zbalansowana – pomaga w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Po drugie: używki. Trzeba z nich definitywnie, bezwarunkowo zrezygnować. Nawet najzdrowsza dieta nie pomoże, jeśli dodatkiem do niej będą kawa, alkohol i papierosy. Po trzecie: aktywność fizyczna. Za siłownię z powodzeniem może służyć np. park, las, kawałek terenu. Po czwarte: ciesz się swoim istnieniem – i to już cała filozofia zdrowego stylu życia.

Dla zdrowia serca i ogólnej kondycji organizmu niezwykle ważne jest utrzymywanie właściwej wagi. Co jeść, by wysiłek włożony w zrzucenie kilogramów nie poszedł na marne? Jak uniknąć efektu jo-jo? Co robić, a czego nie robić? Jak odchudzać się z głową? Na te i inne pytania odpowie kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Chrzanowie.

– Zrzucić kilogramy jest bardzo łatwo, sztuką jest utrzymać wypracowaną wagę – mówi prelegent Jarosław Woźniak, który od wielu lat pomaga innym schudnąć oraz odżywiać się prawidłowo. – Warto przyjść, by zarazić się zdrowym stylem życia – zachęca.

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Chrzanowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) pt. Jak kontrolować i utrzymać wagę odbędzie się we wtorek, 19 lutego, o godzinie 17 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji, przy ul. Broniewskiego 4. W programie oprócz wykładu będą badania ciśnienia i pojemności płuc, obliczanie BMI oraz degustacja zdrowej żywności. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij