Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

Chrzanów: odchudzaj się z głową!

15.02.2013, Kluby zdrowia

Dwa przedsionki, dwie komory i masa naczyń. To nie zaplecze restauracji – tak wygląda nasze serce. O tym, co robić, by biło jak najdłużej, opowiadał na ostatnim spotkaniu Klubu Zdrowia w Chrzanowie dr Jacek Matter. W lutym dowiemy się, jak pomóc sercu, kontrolując wagę ciała.

Co robić, by najważniejszy mięsień w naszym ciele służył nam jak najdłużej? Po pierwsze – mówił dr Matter – zdrowe nawyki żywieniowe. Należy jeść z umiarem, w zupełności wystarczą trzy posiłki dziennie. Unikajmy podjadania między posiłkami. Warto też rozważyć przejście na dietę wegetariańską, która – jeśli jest właściwie zbalansowana – pomaga w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Po drugie: używki. Trzeba z nich definitywnie, bezwarunkowo zrezygnować. Nawet najzdrowsza dieta nie pomoże, jeśli dodatkiem do niej będą kawa, alkohol i papierosy. Po trzecie: aktywność fizyczna. Za siłownię z powodzeniem może służyć np. park, las, kawałek terenu. Po czwarte: ciesz się swoim istnieniem – i to już cała filozofia zdrowego stylu życia.

Dla zdrowia serca i ogólnej kondycji organizmu niezwykle ważne jest utrzymywanie właściwej wagi. Co jeść, by wysiłek włożony w zrzucenie kilogramów nie poszedł na marne? Jak uniknąć efektu jo-jo? Co robić, a czego nie robić? Jak odchudzać się z głową? Na te i inne pytania odpowie kolejne spotkanie Klubu Zdrowia w Chrzanowie.

– Zrzucić kilogramy jest bardzo łatwo, sztuką jest utrzymać wypracowaną wagę – mówi prelegent Jarosław Woźniak, który od wielu lat pomaga innym schudnąć oraz odżywiać się prawidłowo. – Warto przyjść, by zarazić się zdrowym stylem życia – zachęca.

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Chrzanowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) pt. Jak kontrolować i utrzymać wagę odbędzie się we wtorek, 19 lutego, o godzinie 17 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji, przy ul. Broniewskiego 4. W programie oprócz wykładu będą badania ciśnienia i pojemności płuc, obliczanie BMI oraz degustacja zdrowej żywności. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij