Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Chrzanów: „Papierosy? Nie, dziękuję”

Każdy wie, że palenie szkodzi. Wielu wie, jak z nim zerwać. Ale jedna rzecz wiedzieć, inna - wykonać. Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytaywnej (ChSCh) w Chrzanowie przekonują, że każdy, kto dotrwa do ostatniego dnia ich akcji „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!”, ma olbrzymie szanse na zerwanie z uzależnieniem.

Rocznie na polskich drogach ginie około 4 tys. osób. To dużo? Zapewne. Ale z powodu palenia każdego roku umiera o wiele więcej, bo ok. 100 tys. Polaków.

Działający przy filii ChSCh Klub Zdrowia w Chrzaniowie zaprasza na pięciodniową akcję antynikotynową „W ciagu 5 dni rzucisz palenie!”. Każdy, kto chce zerwać z dymkiem, może bezpłatnie uczestniczyć w zajęcich, które rozpoczną się 18 marca, o godz. 18 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie (ul. Broniewskiego 4). Kurs potrwa do 22 marca.

Akcja zapewnia wsparcie innych uczestników terapii, wsparcie ze strony prelegentów, a także fachowe porady dotyczące tego, jak rzucić palenie.

– Wiemy, że 80-90% osób, które uczestniczą w całym kursie i stosują się do naszych zaleceń, rzuca palenie – mówi Danel Skwarek, jeden z wykładowców.

Wolontariusze ChSCh zorganizują kurs wspólnie z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego w Baninie, który ma spore doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu akcji. Prelegenci Daniel Skwarek i Tadeusz Mamica doradzą krok po kroku, m.in. jak poradzić sobie z ciągiem nikotynowym, najsilniejszym przez pierwsze 3-4 dni od rozstania z papierosami.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcj o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera, aw

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij