Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

Chrzanów: „Papierosy? Nie, dziękuję”

14.03.2013, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

Każdy wie, że palenie szkodzi. Wielu wie, jak z nim zerwać. Ale jedna rzecz wiedzieć, inna - wykonać. Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytaywnej (ChSCh) w Chrzanowie przekonują, że każdy, kto dotrwa do ostatniego dnia ich akcji „W ciągu 5 dni rzucisz palenie!”, ma olbrzymie szanse na zerwanie z uzależnieniem.

Rocznie na polskich drogach ginie około 4 tys. osób. To dużo? Zapewne. Ale z powodu palenia każdego roku umiera o wiele więcej, bo ok. 100 tys. Polaków.

Działający przy filii ChSCh Klub Zdrowia w Chrzaniowie zaprasza na pięciodniową akcję antynikotynową „W ciagu 5 dni rzucisz palenie!”. Każdy, kto chce zerwać z dymkiem, może bezpłatnie uczestniczyć w zajęcich, które rozpoczną się 18 marca, o godz. 18 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie (ul. Broniewskiego 4). Kurs potrwa do 22 marca.

Akcja zapewnia wsparcie innych uczestników terapii, wsparcie ze strony prelegentów, a także fachowe porady dotyczące tego, jak rzucić palenie.

– Wiemy, że 80-90% osób, które uczestniczą w całym kursie i stosują się do naszych zaleceń, rzuca palenie – mówi Danel Skwarek, jeden z wykładowców.

Wolontariusze ChSCh zorganizują kurs wspólnie z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego w Baninie, który ma spore doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu akcji. Prelegenci Daniel Skwarek i Tadeusz Mamica doradzą krok po kroku, m.in. jak poradzić sobie z ciągiem nikotynowym, najsilniejszym przez pierwsze 3-4 dni od rozstania z papierosami.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcj o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera, aw

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij