Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

Chrzanów: papierosy poszły z dymem

19.03.2012, Pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym

„Ponad 70% palaczy w Polsce żałuje, że pali papierosy” – od takiej informacji rozpoczęła się pięciodniowa terapia antynikotynowa prowadzona w Chrzanowie 12–16 marca. Dzięki skutecznej metodzie, realizowanej w ciekawy i niejednokrotnie humorystyczny sposób, kolejni chrzanowianie mogą cieszyć się z pokonania tego zgubnego nałogu.

Organizatorami już drugiego w ciągu ostatnich miesięcy kursu odwykowego dla palaczy byli filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Chrzanowie oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Balinie.
       
Zajęcia w chrzanowskim Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji prowadzili
prelegenci Daniel Skwarek i Tadeusz Mamica. Pomagali m.in. w znalezieniu wystarczająco silnej motywacji do rzucenia palenia oraz podawali praktyczne sposoby przezwyciężania ciągu nikotynowego, który trwa przeciętnie 3–5 minut.

– Już pierwszego dnia terapii prowadzący poprosili, by uczestnicy, oczywiście ci, którzy chcą, oddali im posiadane przy sobie papierosy. Na zakończenie kursu wszystkie one zostały spalone – mówi Bogdan Tobera, kierownik filii ChSCh w Chrzanowie. – Jedna z uczestniczek po swoim pierwszym dniu kursu z kolei spaliła papierosy… w piecu do centralnego ogrzewania.        

Tak „drastyczne” sposoby postępowania to efekt jednej z żelaznych rad udzielanych podczas terapii: papierosów nie wolno mieć w zasięgu ręki!   

„W ciągu 5 dni rzucisz palenie” to kurs cieszący się popularnością na całym świecie. Od czasu jego opracowania w 1959 roku przez dr. Wayne’a Mc Farlanda i dr. Ehnana Folkenberga skorzystało z niego ponad 20 mln ludzi. Skuteczność w przypadku osób uczestniczących w zajęciach przez wszystkie pięć dni wynosi 80%.

Czytaj więcej o pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij