Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

Chrzanów: rak – to się leczy

20.10.2014, Kluby zdrowia

Październikowe zajęcia Klubu Zdrowia w Chrzanowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) poprowadzi Krzysztof Roszkowski, promotor zdrowia. Podczas spotkania prelegent opowie, jak powstają nowotwory, jak zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia, co zrobić, gdy już się pojawią i w jaki sposób wspomóc leczenie.

Jest wiele rodzajów nowotworów i równie wiele sposobów leczenia. Pewne metody mogą się okazać skuteczne w przypadku jednych osób, natomiast nie sprawdzą się u innych. Na rozwój nowotworu, a także na jego leczenie, składa się szereg czynników, rozpoczynając od stylu życia, a na nastawieniu pacjenta skończywszy. Jedno jest pewne – rak nie musi oznaczać wyroku śmierci. Przekonają się o tym uczestnicy spotkania klubu zdrowia.

Każdego roku na raka umiera na świecie ponad 7 mln osób. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 30% tych przypadków można by zapobiec. W Polsce nowotwory są drugą co do częstości przyczyną zgonów, zaraz po chorobach układu krążenia.

Oprócz prelekcji w klubie zdrowia odbędzie się degustacja smacznych i zdrowych potraw wegetariańskich, a także możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 21 października w chrzanowskim MOKSiR przy ul. Broniewskiego 7. Początek spotkania o godzinie 18. Wstęp wolny.

Program jest współorganizowany z Burmistrzem Miasta Chrzanowa.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij