Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Chrzanów: rak – to się leczy

Październikowe zajęcia Klubu Zdrowia w Chrzanowie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) poprowadzi Krzysztof Roszkowski, promotor zdrowia. Podczas spotkania prelegent opowie, jak powstają nowotwory, jak zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia, co zrobić, gdy już się pojawią i w jaki sposób wspomóc leczenie.

Jest wiele rodzajów nowotworów i równie wiele sposobów leczenia. Pewne metody mogą się okazać skuteczne w przypadku jednych osób, natomiast nie sprawdzą się u innych. Na rozwój nowotworu, a także na jego leczenie, składa się szereg czynników, rozpoczynając od stylu życia, a na nastawieniu pacjenta skończywszy. Jedno jest pewne – rak nie musi oznaczać wyroku śmierci. Przekonają się o tym uczestnicy spotkania klubu zdrowia.

Każdego roku na raka umiera na świecie ponad 7 mln osób. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 30% tych przypadków można by zapobiec. W Polsce nowotwory są drugą co do częstości przyczyną zgonów, zaraz po chorobach układu krążenia.

Oprócz prelekcji w klubie zdrowia odbędzie się degustacja smacznych i zdrowych potraw wegetariańskich, a także możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 21 października w chrzanowskim MOKSiR przy ul. Broniewskiego 7. Początek spotkania o godzinie 18. Wstęp wolny.

Program jest współorganizowany z Burmistrzem Miasta Chrzanowa.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij