Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

Chrzanów: serduszko puka w rytmie cza-cza

9.01.2013, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Chrzanowie, działający przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na kolejne spotkanie, które upłynie pod hasłem Serduszko pika w rytmie cza-cza. Prelegentem będzie dr n. med. Jacek Matter, który opowie o chorobach układu sercowo-naczyniowego.

Choroby te należą do schorzeń cywilizacyjnych. Są przyczyną połowy wszystkich zgonów w Polsce. Na wykładzie dowiemy się m.in., co robić, by nasze serce pikało jak najdłużej, jak zapobiec chorobom układu krążenia, stosując kilka prostych zasad. W ramach spotkania organizatorzy przewidzieli także mierzenie ciśnienia, pojemności płuc oraz obliczanie BMI – wskaźnika masy ciała. Te proste badania są bardzo ważne i powinno się je wykonywać regularnie, bowiem pozwalają na określenie ogólnej kondycji organizmu.

Bardzo ważnym elementem profilaktyki chorób serca jest zdrowa dieta, dlatego też podczas spotkania odbędzie się degustacja zdrowej żywności. Uczestnicy będą także mieli możliwość zakupu książek o tematyce zdrowotnej.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych we wtorek, 15 stycznia do MOKSiR w Chrzanowie, przy ul Broniewskiego 4 na godzinę 17. Uczestnictwo w spotkaniach klubu zdrowia jest bezpłatne. Program jest współorganizowany z Burmistrzem Miasta Chrzanowa.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij