Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

Chrzanów: smaczne sposoby na różne choroby

21.12.2012, Kluby zdrowia

18 grudnia w ramach klubu zdrowia prowadzonego przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Chrzanowie odbyło się spotkanie pt. Błonnik i oczyszczanie organizmu. Prelegent Jarosław Woźniak zobrazował zebranym zgubny wpływ nieodpowiednej diety na nasz organizm.

Przede wszystkim, za dużo jemy! Należy jeść wolno, nie opychać się. Każdy dzień należy zacząć od wypicia na czczo dwóch szklanek czystej, zaś przez cały dzień powinniśmy wypić dwa litry wody, czyli osiem szklanek. Po wypiciu z rana tych dwóch szklanek wody można zasiąść do śniadania, które powinno być smaczne, lekkostrawne i niskokaloryczne.

Należy pamiętać, że aż 7 na 10 przypadków medycznych jest dolegliwością wynikającą z nieprawidłowego odżywiania. Niewłaściwe nawyki żywieniowe mogą powodować m.in bóle głowy, problemy trawienne, niektóre rodzaje nowotworów, bezsenność, stres, nadciśnienie, alergie, problemy ze skórą, osteoporozę, choroby degeneracyjne i wiele innych… Zanim wybierzemy się do lekarza po kolejną porcję tabletek, warto przyjrzeć się swojemu talerzowi i tu zacząć robić porządki!

Źródłem toksyn zatruwających nasz organizm jest przede wszystkim niewłaściwa dieta z dużą ilością tłuszczów nasyconych i cukrów. Nie bez wpływu pozostają konserwanty i barwniki, również leki, które zwykliśmy brać garściami z byle powodu, środki ochrony roślin przed szkodnikami i chwastami: pestycydy i herbicydy, jak również kawa, papierosy, alkohol. Jakie są objawy tego zatrucia? Czujemy ogólne przemęczenie. Odczuwamy bóle głowy. Mamy obniżoną odporność, ale też psychiczną i fizyczną sprawność. Pojawiają się trudności z koncentracją. Kiedy w organizmie są toksyny, od razu widać to na skórze – jest szara, pojawiają się wykwity. Część alergii to także wina toksyn zalegających w naszych organizmach

Czy można coś na to poradzić? Owszem! Po pierwsze zmienić styl życia, zwłaszcza nieprawidłowe nawyki żywieniowe – jeść dużo warzyw i owoców. Warto zastąpić białe pszenne pieczywo tym razowym, z mąki z pełnego przemiału. Odtruwaniu organizmu sprzyja spożywanie sfermentowanych produktów mlecznych, np. kefirów. I najważniejsza sprawa – unikać używek: kawy, papierosów, alkoholu.

Objawy odtruwania mogą być niepokojące. Możemy nawet zaobserwować nasilenie niektórych symptomów zatrucia. Mogą pojawić się zaparcia, biegunka, bóle głowy, ogólne pogorszenie samopoczucia. Jednakże objawy te szybko mijają i w miejsce dotychczasowych dolegliwości pojawia się dobry nastrój.

Ku pokrzepieniu organizmu organizatorzy przygotowali dla gości smaczny i zdrowy poczęstunek: degustacje pasty z migdałów.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij