Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Chrzanów: tajniki idealnej diety

Wielu z nas pewnie nieraz zadaje sobie pytanie, co zrobić, żeby długo żyć i uniknąć chorób. Współczesna medycyna udziela nam różnych odpowiedzi, jednak zamiast uciekać się do metod farmakologicznych, warto spróbować naturalnych rozwiązań.   

Klub Zdrowia w Chrzanowie, prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) 19 października zorganizował wykład pt.: Idealna dieta, skierowany do osób, które pragną zmienić swój styl życia. Prelegent Zenon Samborski, promotor zdrowia przybliżył uczestnikom, jakie pokarmy powinniśmy spożywać, a jakich zdecydowanie unikać.

- Wykład rozpoczał się od pytania, czy człowiek jest roślinożercą czy mięsożercą. W większości padła odpowiedź, że roślinożercą, wszak wskazuje na to m.in. nasze uzębienie. To zrodziło kolejne pytanie:  dlaczego zatem ludzie jedzą mięso? Osoby, które są wegetarianami i prowadzą aktywny tryb życia, są przecież bardziej wytrzymałe, mają dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. – opowiada Halina Tobera, kierownik klubu zdrowia w Chrzanowie.

Badania dowodzą, że zmiana stylu życia, a w ramach tego diety na wegetariańską przedłuża życie nawet o kilkanaście lat. Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach poprawnego odżywania. Podczas wizyty w supermarkecie lepiej sięgać po pokarmy pełnowartościowe zamiast przetworzone. Już w trakcie posiłku najlepiej jeść powoli, długo przeżuwając i unikać pokarmów gorących i ostrych.

- Jesteśmy tym co jemy. To od nas zależy, czy będziemy zdrowi i jak długo będziemy żyć – dodaje pani Halina.

Na spotkanie przyszły 23 osoby. Po prelekcji odbyła się degustacja, na której prym wiodła pasta z fasoli. Na zakończenie uczestnicy jak zwykle mogli skorzystać z bezpłatnych pomiarów tkanki tłuszczowej i ciśnienia krwi. Dla zainteresowanych organizatorzy przygotowali też literaturę zdrowotną.

Czytaj więcej o klubach zdrowia

Złóż dar na działalność dobroczynną

(mp)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij