Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Filia ChSCh w Chrzanowie otwiera klub zdrowia

Czy optymizmu można się nauczyć? Dlaczego warto dbać o zdrowie? Co zrobić, żeby być szczęśliwym? M.in. te kwestie poruszono na inauguracyjnym spotkaniu Klubu Zdrowia w Chrzanowie, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Pierwsze zajęcia nowo otwartego klubu miały miejsce 17 listopada.

– Spotkania odbywać się będą co miesiąc w Domu Kultury w Chrzanowie, przy ul. Broniewskiego 4 – mówi Halina Tobera, kierownik klubu. – Salę użycza nam Urząd Miasta.

Wolontariusze przewidują organizowanie wykładów: lekarzy, rehabilitantów, dietetyków, psychologów i innych specjalistów z zakresu szeroko pojętego zdrowia. Zgodnie z formułą klubów, będzie można zadawać pytania, a także brać udział w degustacjach potraw wegetariańskich. Planujemy również prowadzenie prostych badań, takich jak mierzenie tkanki tłuszczowej czy ciśnienia.

Na pierwszych zajęciach prelekcję wygłosiła Izabela Lewosińska, psychopedagog i promotor zdrowia. Tematem był optymizm jako ważny czynnik wpływający na nasze zdrowie. Uczestnicy mogli m.in. wziąć udział w psychozabawie, a podczas degustacji skosztować pasty ze słonecznika i pasztetu z pieczarek.

Kluby zdrowia to – obok wystaw Expo Zdrowie  – częsta forma popularyzacji zdrowego stylu życia, jaką ChSCh prowadzi w Polsce. Udział w ich programie jest bezpłatny.

Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Chrzanowie odbędą się 15 grudnia, o godzinie 17. Gościem będzie dr n. med. Jacek Matter, który mówić będzie o akupunkturze i homeopatii.

Czytaj więcej klubach zdrowia prowadzonych przez ChSCh.

Złóż dar na działalność charytatywną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

 

 

 

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij