Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

Filia ChSCh w Chrzanowie otwiera klub zdrowia

7.12.2010, Kluby zdrowia

Czy optymizmu można się nauczyć? Dlaczego warto dbać o zdrowie? Co zrobić, żeby być szczęśliwym? M.in. te kwestie poruszono na inauguracyjnym spotkaniu Klubu Zdrowia w Chrzanowie, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Pierwsze zajęcia nowo otwartego klubu miały miejsce 17 listopada.

– Spotkania odbywać się będą co miesiąc w Domu Kultury w Chrzanowie, przy ul. Broniewskiego 4 – mówi Halina Tobera, kierownik klubu. – Salę użycza nam Urząd Miasta.

Wolontariusze przewidują organizowanie wykładów: lekarzy, rehabilitantów, dietetyków, psychologów i innych specjalistów z zakresu szeroko pojętego zdrowia. Zgodnie z formułą klubów, będzie można zadawać pytania, a także brać udział w degustacjach potraw wegetariańskich. Planujemy również prowadzenie prostych badań, takich jak mierzenie tkanki tłuszczowej czy ciśnienia.

Na pierwszych zajęciach prelekcję wygłosiła Izabela Lewosińska, psychopedagog i promotor zdrowia. Tematem był optymizm jako ważny czynnik wpływający na nasze zdrowie. Uczestnicy mogli m.in. wziąć udział w psychozabawie, a podczas degustacji skosztować pasty ze słonecznika i pasztetu z pieczarek.

Kluby zdrowia to – obok wystaw Expo Zdrowie  – częsta forma popularyzacji zdrowego stylu życia, jaką ChSCh prowadzi w Polsce. Udział w ich programie jest bezpłatny.

Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Chrzanowie odbędą się 15 grudnia, o godzinie 17. Gościem będzie dr n. med. Jacek Matter, który mówić będzie o akupunkturze i homeopatii.

Czytaj więcej klubach zdrowia prowadzonych przez ChSCh.

Złóż dar na działalność charytatywną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

 

 

 

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij