Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Homeopatia i akupunktura pod lupą medycyny

20 osób uczestniczących w spotkaniu Klubu Zdrowia w Chrzanowie, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), mogło wysłuchać niezwykle ciekawego wykładu. Dr Jacek Matter mówił, jak z naukowego punktu widzenia możemy podchodzić do akupunktury i homeopatii.

- Wiele mitów zostało obalonych - opowiada jeden z uczestników spotkania, które odbyło się 15 grudnia. - Okazuje się np., że lekarstwa homeopatyczne wcale nie posiadają tak wysokiego współczynnika skuteczności, jak się na ogół wydaje.

Dr Jacek Matter przedstawił też m.in. związki homeopatii i akupunktury ze sferą duchową oraz podejście do tych sposobów leczenia w innych krajach. Wygląda na to, że mają one więcej wspólnego z magią niż z medycyną.

Oprócz wykładu i dyskusji każdy z uczestników mógł wziąć udział w degustacji. Częstowano ziemniaczkami (kuleczkami) owsianymi, pasztetem z dyni oraz ciastem makowym.

Spotkania Klubu Zdrowia w Chrzanowie odbywają się co miesiąc w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji przy ul. Broniewskiego 4.

Czytaj więcej o projekcie kluby zdrowia.

Złóż dar na działalność charytatywną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

 

 

 

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij