Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Klub zdrowia w Chrzanowie: kręgosłup nie musi boleć

Ostatnie spotkanie Klubu Zdrowia w Chrzanowie, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), odbyło się 15 listopada. Jego tematem były powszechnie wszystkim znane bóle kręgosłupa.

Zdarza się, że ból kręgosłupa stale towarzyszy nam na co dzień, aż przestajemy zwracać na niego uwagę. Siedzący tryb życia, przemęczenie, niedostatek snu czy nieprawidłowa postawa powodują, że ból dokucza nam nieustannie, ale ignorujemy go zajęci swoimi sprawami.

Prelegent, masażysta i chiropraktyk Stanisław Kubica opowiedział zebranym o sposobach radzenia sobie z bólami pleców, przedstawił zestaw ćwiczeń pomocny w radzeniu sobie z tego typu dolegliwościami. Pokazał również poprawny sposób siedzenia oraz podał, jak radzić sobie z bólami głowy.

– Wykład wzbudził duże zainteresowanie. Na spotkanie przyszło 21 osób – relacjonuje Bogdan Tobera z Klubu Zdrowia w Chrzanowie.

Na koniec na uczestników czekał pyszny poczęstunek w postaci pasztetu z zielonego groszku i pasty ze słonecznika. Groszek działa odkwaszająco na organizm, zawiera także m.in. sód, potas, magnes czy wapń oraz witaminy: E, K, B1, B2, B6 i C. Natomiast nasiona słonecznika są bogate w potas, fosfor, magnez, żelazo i cynk. Znacznie poprawiają także wygląd skóry, paznokci i włosów.

Następne spotkanie klubu odbędzie się 13 grudnia o godzinie 18, jak zwykle w siedzibie MOKSiR przy ulicy Broniewskiego 4. Prelegent, dr n. med. Jacek Matter wygłosi wykład pt. Biblia a medycyna. Nowotwory. Wstęp jest bezpłatny.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

(mp)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij