Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Marsz po zdrowie w Chrzanowie

Uczestnicy ostatniego spotkania Klubu Zdrowia w Chrzanowie może niekoniecznie maszerowali, ale na pewno, jeśli tego jeszcze nie robili, niedługo zaczną. Przekonywał ich do tego bowiem Mariusz Radosh, który na własnej skórze doświadczył, jak wielkim błogosławieństwem jest regularne uprawianie nordic walking.

Spacer z dwoma kijkami wystarczy, by uruchomić nie tylko dolne, ale i górne partie mięśni, poprawić krążenie krwi, obniżyć wagę ciała, wzmocnić mięśnie kręgosłupa, poprawić samopoczucie i kondycję.

Prelegent wyjaśnił, jak trzymać kijki i prawidłowo chodzić. Należy maszerować w sposób naturalny, barki powinny być luźne, zaś ręce i kijki muszą znajdować się w bliskim sąsiedztwie tułowia. Z kijkami może chodzić każdy, bez względu na wiek, dostosowując marsz do swojej kondycji.

Na spotkaniu, które odbyło się 13 kwietnia, oprócz wysłuchania wykładu można było skosztować m.in. chleb orkiszowy, a także zmierzyć pojemność płuc, ciśnienie i poziom cukru we krwi.

Podczas środowych zajęć obecna była też TV Chrzanów, która wyemitowała później program o nording walking

 

Spotkania Klubu Zdrowia w Chrzanowie odbywają się co miesiąc w domu kultury przy ul. Broniewskiego 4. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o projekcie kluby zdrowia.

Pomóż potrzebującym.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij