Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

O walce z rakiem

19 osób uczestniczyło w styczniowym spotkaniu Klubu Zdrowia w Chrzanowie. Tematem była profilaktyka chorób nowotworowych.

Tym razem wykład w Domu Kultury w Chrzanowie wygłosiła Iwona Deperas, promotor zdrowia. Mówiła o znaczeniu stylu życia w zapobieganiu chorobom nowotworowym.

– Pierwotna profilaktyka to niepalenie, niepicie alkoholu, wystrzeganie się otyłości i ruch na świeżym powietrzu. Wtórna to badania krwi, prześwietlenie klatki piersiowej, USG, mammografia. Profilaktyka trzeciej fazy to lekarz – relacjonuje jeden z uczestników.

Z pewnością „klubowicze” poszerzyli swą wiedzę na wspomniany temat. Obok wysłuchania wykładu mogli też skosztować pysznych past wegetariańskich z zielonego groszku i czerwonej soczewicy. W programie był też pomiar tkanki tłuszczowej i ciśnienia.

Kto nie brał udziału w spotkaniu klubu, niech żałuje. Jednak już w lutym kolejna sposobność dołączenia do tych, którzy troszczą się o swoje zdrowie. Spotkania klubu organizują wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Chrzanowa. Wstęp jest bezpłatny.  

Czytaj więcej o klubach zdrowia prowadzonych przez ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij