Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Chrzanów

O walce z rakiem

24.01.2011, Kluby zdrowia

19 osób uczestniczyło w styczniowym spotkaniu Klubu Zdrowia w Chrzanowie. Tematem była profilaktyka chorób nowotworowych.

Tym razem wykład w Domu Kultury w Chrzanowie wygłosiła Iwona Deperas, promotor zdrowia. Mówiła o znaczeniu stylu życia w zapobieganiu chorobom nowotworowym.

– Pierwotna profilaktyka to niepalenie, niepicie alkoholu, wystrzeganie się otyłości i ruch na świeżym powietrzu. Wtórna to badania krwi, prześwietlenie klatki piersiowej, USG, mammografia. Profilaktyka trzeciej fazy to lekarz – relacjonuje jeden z uczestników.

Z pewnością „klubowicze” poszerzyli swą wiedzę na wspomniany temat. Obok wysłuchania wykładu mogli też skosztować pysznych past wegetariańskich z zielonego groszku i czerwonej soczewicy. W programie był też pomiar tkanki tłuszczowej i ciśnienia.

Kto nie brał udziału w spotkaniu klubu, niech żałuje. Jednak już w lutym kolejna sposobność dołączenia do tych, którzy troszczą się o swoje zdrowie. Spotkania klubu organizują wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Chrzanowa. Wstęp jest bezpłatny.  

Czytaj więcej o klubach zdrowia prowadzonych przez ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Małopolski
Filia Chrzanów

Nr konta bankowego:
13 2030 0045 1110 0000 0270 6850
z dopiskiem: „filia Chrzanów”

Kierownik: Tadeusz Mamica
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 694 204 714

E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie małopolskim:

FHU Merkury
Tel. kom.: 511 980 280

INTERTEX
Tel. kom.: 501 402 387


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij